PAREM LAAGER LÕUNA- EESTIS

Uue Peedu Noortelaager asub Valgamaal, Hummuli vallas, Tõrva- Valga mnt ääres. Kaugus Tõrva linnast 7 km, Tallinnast 227, Tartust 80 km, Pärnust 112 km. Laager on rajatud kunagise Peedu talu maadele. Endine ait -viljakuivati on kohandatud noortele laagrite ja kokkusaamiste läbiviimiseks. Teadaolevalt  on talu  peahoone  Eesti suurim savist ehitis. Looduslikkust savist ehitisi võib näha ainult Lõuna –Eesti piirkonnas, sest sealne maapõu sisaldab ohtralt seda  ehitusmaterjali, mida lõuna -eestlased on kasutanud ära hoonete rajamiseks. Tänapäeval on selline ja unikaalne ehitusviis jäänud ainult ajaloo mälestuseks.

Peamaja kõrval on majutuseks 2,3,4,5,6 ja 8 kohalised noortepärased kämpingud. Kämpingutes on kõik mugavused , millised on vajalikud suviseks laagrimeluks ja mida soovib iga laps. Kokku on võimalik majutada ca 100 last.

Territooriumil on palju mõeldud ja tehtud, et suvistel laagerdajatel on võimalus sisukalt  vaba aega veeta. Korralik jälgpalliväljak mõõtmetega 50x 80m (väravad 2x3 ja 2x5) , puidust täismõõtmetega korvpalliväljak, üles alla liigutavate korvpalli laudadega ja ühel küljel istetribüün, kergejõustiku aladega on võimalik tegeleda kõigi hüpete, heidete –tõugetega, mängida lauatennist, koroonat, kabet, malet, sulgpalli ja võrkpalli(rannavõrkpalli  ja muruväljak). Peamaja peal on korraliku põrandaga saal mõõtmetega 20x 6m, kus saab sisustada õhtuseid vabaaja üritusi ja tegelda maadluse , akrobaatikaga. Puude vahel on kang, rööbaspuud ja varju all tõstekang ja  lihtsamad jõu trenažöörid. Laagril on jooksurajad paraja tõusude ja langustega, samuti saepururada hüpete ja jooksude tegemiseks. Ei puudu ka batuut, millel lastel meeldiv oma vaba aega meeleldi sisustada.

Toitlustus toimub õues värskes õhus varikatuse all, mis lisab laagrielule romantikat. Tänu headele kokatädidele on laagri toidud maitsvad ja isuäratavad.  Õhtuti on võimalik lisada vürsti  lõkeõhtute ja välidiskode näol. Laagris on korralik helivõimendus.

Ujumiseks on laagri territooriumil selleks otstarbeks rajatud tiik. Seal on eraldatud ja  piirdega tähistatud nii madalamad kui ka sügavamad ujumiskohad. Ujumine toimub laagris ainult täiskasvanute järelevalve all.

Pesemiseks on saun koos dušširuumiga ja eraldi välidušš pesemiseks.  Lisaks on kaks sauna tiigi kaldal, millest on hea kohe vette joosta. Nendeks on tünnisaun ja vaadisaun, mis on saanud  laagrvahetuse lahutamatuks osaks. Kasutusel on   veega WC.

 2014.a. on  Peedul  10 laagrisuvi.  Oma koolivaheaja tervistavat puhkust veetnud laste arv on aasta –aastalt kasvanud. 2005 aastal osalejate arv 80,  2006 a 250,  2007. a 425, 2008. a 615 . 2009,2010. a 800 , 2011.a 900, 2012 -2016. a. ca 1000.
Tänasel interneti ajastul ei puudu laagri territooriumil wifi.

Sportimiseks täiendavalt suurte spordisaalide kasutamise võimalus nii Tõrvas, kui Ritsul. Laagris võimalik tellida igal ajal 15 kohaline buss soodsate hindadega. 2008. aastast on laagris Teadus ja Haridusministeeriumi luba tegutseda noortelaagrina.

Laagri personali  ja meeskonna sooviks on pakkuda lastele parimat suvelaagri elamust.  See on õnnestunud, sest lapsed soovivad tagasi tulla järgnevatel suvedel just meie laagrisse. Täiendavalt võib oma laagrisuve sisustada ümbruskonna vaatamisväärtustega, vt Ümbrus

    
                                                                                                
KOHTUMISENI LAAGRIS !